Vám koordinátor

Ami a feladatod lesz:

  • Kapcsolattartás a DPD ügyfelei és a külső vámügynökség vámszakértői között, a légi szállítást végző külső partnerekkel, illetve a társosztályokkal.
  • A DPD ügyfeleivel történő kontaktálás a közúti csomagok és légi küldemények vámügyintézéséhez szükséges előkészítő feladatok végrehajtása érdekében, - a teljeskörű vámügyintézést a külső bróker cég bonyolítja le.
  • Az ügyfelek vámkezeléssel, Brexit-tel, légi szállítással kapcsolatos megkereséseinek megválaszolása telefonon és e-mailben.
  • Vámkezelési eljárás lebonyolításához szükséges dokumentumok bekérése (megbízás, nyilatkozat, számla), küldemény adatainak rögzítése.
  • Vámügynökség által megküldött vámokmányok kezelése.
  • Havi statisztikák készítése.
  • Számlák ellenőrzése és jóváhagyásra felterjesztése.
  • A tevékenységgel összefüggésben felmerülő témák oktatási anyagának elkészítése és az érintettek rendszeres oktatása.
  • Magyar Vámügyi Szövetség eseményein való részvétel.
  • Vámkezeléshez szükséges eszközök nyilvántartása és beszerzése.
  • Vámterületet érintő projektekben való részvétel.

Téged keresünk, ha:

  • Rendelkezel legalább középfokú végzettséggel,
  • Aktív angol nyelvtudásod van, amit napi szinten tudsz és mersz is használni szóban és írásban is egyaránt,
  • Ügyfélközpontú vagy.

Amit biztosítunk:

  • Teljes munkaidős, alkalmazotti munkaviszonyt stabil munkáltatói háttérrel,
  • Jó munkahelyi légkört, dinamikus csapatot,
  • Maximális támogatást a betanulás alatt és után is,
  • Versenyképes fix alapbért, cafeteria juttatást már az első naptól, egészségbiztosítást, valamint önkéntes nyugdíjpénztári támogatást.
  • Munkavégzés helye: 1152 Budapest, Városkapu utca 12.

Munkakör betöltése során előnyt jelent:

  • Vámkezelő szakképesítéssel rendelkezel,
  • Rendelkezel minimum 1-2 éves vámterületen szerzett tapasztalattal.

Ami a pályázathoz szükséges

  • Kérlek, fizetési igényeddel ellátott önéletrajzodat juttasd el a „Jelentkezés” gombra kattintva, hogy mi is jobban megismerhessünk Téged!
  • A jelentkezést követően pedig a karrier oldalunkon lévő regisztrációról se feledkezz meg, különben nem lesz érvényes a jelentkezésed!

Állás adatai

Állás azonosító: 694
Pozíció pontos megnevezés: Vám koordinátor
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: Belső ellenőrzés/Jog/Compliance
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű
Napi munkaidő: Teljes munkaidőben
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Vám koordinátor